7 marca 2016 Blender kielichowy
Blender – jak wybrać ten najlepszy?

Blender to sprzęt, który może istotnie ułatwić funkcjonowanie w kuchni. Może także być doskonałym prezentem dla miłośników kremowych zup, osób mających małe dzieci, osób w wieku podeszłym, którym gryzienie może sprawiać już trudność.

 

Jest także niezastąpiony w przypadku profesjonalistów. Kupując sprzęt, który w założeniu mamy użytkować przez naprawdę długie lata, dostrzegamy mnóstwo szczegółów. Jednocześnie nie jest trudno o przeoczenie detali, które mają naprawdę ogromne znaczenie. Moc silniczka W wielu wypadkach na samym początku zwracamy uwagę na moc silniczka. To, jak mocny jest silniczek powinno być uzależnione od tego, do czego zamierzamy wykorzystać blender. Te, których moc nie jest zbyt duża, idealnie nadają się do miksowania zup, sorbetów, koktajli oraz warzyw, które wcześniej zostały ugotowane.

 

Moc powyżej 600 oraz 700 W sprawi, że urządzenie będzie mogło być wykorzystywane do kruszenia lodu, siekania twardych orzechów, surowych warzyw czy zamrożonych owoców, z których chcemy przyrządzić sorbet. Trzeba jednak pamiętać, że większa moc to na ogół wyższa cena. Moc silnika wpływa również na hałas, który emitowany jest podczas pracy. Blendery o mniejszej mocy na ogół pracują głośniej. W ostatnim czasie w sprzedaży pojawił się Blender Greenis FGR-8800 wyposażony w silnik bezszczotkowy prądu stałego.

 

zalety silników bezszczotkowych w blenderze

Pojawia się pytanie czym jest bezszczotkowy silnik prądu stałego i z jakiego powodu tak często się go chwali. Silnik bezszczotkowy charakteryzuje się zastosowaniem elektronicznego układu kontroli. Zabieg ten wykorzystano w celu zmiany fazy na uzwojeniu. Elektroniczy układ kontroli to zawsze gwarancja regularnego oraz naprawdę stabilnego zasilania bez konieczności stosowania szczotek oraz komutatora. Beszczotkowy silnik prądu stałego posiada mnóstwo zalet, których nie mają silniki szczotkowe.

 

Do tych najważniejszych zalicza się: -wyższy moment obrotowy; -większą wydajność; -mniejszy poziom hałasu podczas pracy; -zwiększoną żywotność, która wynika z wyeliminowania korozji komutatora oraz szczotek; -wyeliminowanie iskrzenia na komutatorze; -redukcję zakłóceń o charakterze elektromagnetycznym. Urządzenia, w których zastosowany jest silnik bezszczotkowy nie muszą być poddawane procesowi konserwacji. Charakteryzuje je wysoka prędkość pracy. Co więcej, można sięgać po nie wówczas, gdy iskrzenie komutatora mogłoby prowadzić do zagrożenia czy uszkodzenia sprzętu elektronicznego.

 

Dodatki. Bardzo często do wersji podstawowej dołączany jest na ogół wysoki pojemnik. Czasami wyposażony jest w pokrywkę. W niektórych przypadkach można dokupić pojemniki szklane oraz takie, które idealnie nadają się do przechowywania żywności w sposób próżniowy. Okazują się one być przydatne zwłaszcza wtedy, kiedy ma się małe dzieci, dla których zjedzenie dużej porcji jest po prostu niewykonalne.

Zobacz również
Blender kielichowy

Jeszcze przed zakupem blendera czynnością niezbędną wydaje się określenie, jakim budżetem dysponujemy. Owszem, argument cenowy nie powinien być dla nas najważniejszy, nie da się jednak...

Pewnie wiele osób zastanawia się jak wybrać najlepszy blender i na jakie kwestie trzeba zwracać uwagę, by wybrać najlepszy sprzęt. We współczesnych kuchniach rzeczywiście blender jest...

Blendery kielichowe to na dzisiaj już standard w kuchniach. Wykorzystujemy je do przygotowywania coraz większej ilości potraw, bo i potrawy miksowane są coraz popularniejsze: zupy-kremy...