12 lutego 2021 Zdrowie
Kobieta, jesteś Sabotaging swoje wysiłki odchudzania, jeśli robisz te

Wypróbowywanie diety po diecie z niewielkimi rezultatami może być zniechęcające. Łatwo jest zrzucić winę na innych i uznać, że dieta, którą wypróbowałaś nie pasuje do Twojego stylu życia. Dla wielu osób przyczyna niepowodzenia leży w kilku powszechnych błędach, które prawie każda kobieta popełnia kilka razy. Unikając tych pułapek, możesz zwiększyć swoje szanse na sukces.

5 błędów w odchudzaniu, które popełnia wiele kobiet

1. Codzienne ważenie się

Po pierwszym dniu zdrowego odżywiania i pracy na zewnątrz, kuszące jest to, że chcesz wskoczyć na skalę i zobaczyć, czy straciłeś funt lub dwa. Nie jest to zalecane. Podczas pierwszego tygodnia diety lub rutyny treningu, można zauważyć kilka funtów utraty wagi w najbardziej. To będzie prawdopodobnie zanurzyć się do jednego funta co tydzień lub dwa.

Ważenie się na bieżąco może zniechęcić Cię do swojego celu. Łatwo jest się zniechęcić, gdy nie są utraty wagi tak szybko, jak byś chciał. Musisz zdać sobie sprawę, że utrata wagi to projekt długoterminowy i osiągnięcie idealnej wagi może zająć trochę czasu. Zamiast ważyć się codziennie, ogranicz się do jednego ważenia co jeden do dwóch tygodni.

2. Zbyt dużo czasu poświęcasz na planowanie

Możesz planować odchudzanie ile chcesz, ale nie osiągniesz swoich celów, jeśli faktycznie nie wprowadzisz ich w życie. To samo dotyczy wypadnięcia z wagonu i myślenie, że trzeba czekać do poniedziałku, aby zacząć od nowa. Przestań odkładać swoje wysiłki odchudzania i zacząć dokonywać zdrowych wyborów jutro.

3. Niewystarczająca ilość snu

Kiedy jesteś zajęty zwracaniem uwagi na to, co jesz i ile ćwiczeń dostajesz, łatwo jest przeoczyć sen. Sen jest tak samo ważny jak odżywianie i ćwiczenia. Brak snu może obniżyć Twoje siły obronne. W ciągu dnia czujesz się oszołomiony, pozbawiony motywacji, a Twoim pierwszym odruchem może być sięgnięcie po przekąskę, aby zwiększyć swoją energię.

Staraj się spać co najmniej siedem godzin każdej nocy. Jeśli masz problemy z zasypianiem, ogranicz kofeinę i unikaj ciężkich posiłków na kilka godzin przed pójściem do łóżka.

4. Jeść za dużo lub za mało

Jeśli zamawiasz sałatkę, możesz założyć, że możesz zjeść tyle, ile chcesz, ponieważ jest to pożywny posiłek, ale powinieneś również zwracać uwagę na wielkość porcji. Dotyczy to każdego posiłku lub przekąski, którą jesz - niezależnie od tego, czy jest ona zdrowa, czy nie. Jeśli potrzebujesz pomocy w zmniejszeniu wielkości porcji, używaj mniejszych talerzy lub miseczek.

Z drugiej strony, jedząc zbyt mało, otwierasz się na głód i jesteś bardziej skłonny do objadania się śmieciowym jedzeniem. Moja zasada mówi, żeby nigdy nie jeść zbyt pełnych porcji, ani nie chodzić głodnym. Jedzenie około 70-80% zawsze działa najlepiej.

5. Pomijanie treningu cardio i treningu siłowego

Chociaż może czujesz się bardziej komfortowo wykonując niektóre przysiady i crunches lub rozciąganie rutynę, trzeba włączyć niektóre cardio i treningu siłowego do swojej rutyny ćwiczeń.

Ćwiczenia cardio mogą obejmować chodzenie, pływanie, jazdę na rowerze i jogging. Spróbuj włączyć do swojej codziennej rutyny co najmniej 30 minut ćwiczeń kardio. Jeśli chodzi o ćwiczenia z ciężarkami, zacznij włączać ciężarki do swoich regularnych ćwiczeń, np. używając ciężarków do rąk w połączeniu z przysiadami lub przysiadami.

Trening z ciężarami buduje mięśnie, co zwiększa zapotrzebowanie organizmu na glukozę. Twoje mięśnie potrzebują paliwa, co zwiększa ilość kalorii, które możesz spalić podczas treningu.

Jeśli naprawdę chcesz schudnąć, to trzeba być uczciwym wobec siebie. Spójrz na wybory, które robisz i trzymać się odpowiedzialności. Jeśli popełniłeś którykolwiek z błędów wymienionych powyżej w przeszłości, teraz wiesz, na co zwrócić uwagę przy następnej próbie schudnąć.

Zobacz również
Zdrowie

Jeśli od niedawna stosujesz dietę keto, być może zastanawiasz się, czy musisz zrezygnować ze swojego ulubionego szybkiego i zdrowego śniadania: smoothie bowls. Dobra wiadomość! Smoothie...

Jeśli chodzi o superżywność owoców, awokado jest bezapelacyjnym zwycięzcą. W ciągu ostatnich kilku lat awokado stawało się coraz bardziej popularne, podobnie jak wiele różnych sposobów...

Szukasz nowych sposobów na włączenie owoców, warzyw i innych pożywnych rzeczy do swojej codziennej rutyny i diety? Smoothies są świetne, ale czy kiedykolwiek próbowałeś zrobić smoothie...