14 marca 2016 Sokowirówka i wyciskarka - zakup
Najważniejsze kryteria brane pod uwagę, gdy wybieramy sokowirówkę

Sok z sokowirówki cieszy się dużą popularnością. Trudno się jej dziwić, jeśli weźmie się pod uwagę to, że nie tylko jego jakość, ale również zapach oraz smak w żaden sposób nie mogą być porównywane z rozwiązaniami, które czekają na nas na sklepowych półkach.

 

jakość soku z sokowirówki Nie zaskakuje również to, że wielu osobom nie wystarczają jedynie okazjonalne kontakty, a zainteresowanie zakupem sokowirówek jest bardzo duże. Oczywiście, nie każda wyciskarka do soków jawi się jako jednakowo atrakcyjna, podczas dokonywania zakupu warto więc zwrócić uwagę zarówno na jej parametry, jak i na funkcję, tylko takie podejście przyczyni się bowiem do tego, że wybierzemy rzeczywiście najlepszy sprzęt w danym przedziale cenowym. Jeszcze przed zakupem wymarzonego urządzenia warto więc zastanowić się między innymi nad tym, jakie soki lubimy najbardziej. Pozwoli to nam na wybór rozwiązania, które będzie w największym stopniu odpowiadało naszym potrzebom, a czasem przyczyni się również do tego, że poniesiemy mniejsze koszty związane z takim zakupem.

 

Innym kryterium, które może okazać się pomocne jest to, które wiąże się z ilościami przetwarzanych owoców, są bowiem urządzenia, dzięki którym sok z łatwością przygotujemy choćby codziennie oraz takie, które będą nas satysfakcjonować wyłącznie wówczas, gdy będziemy z nich korzystać okazjonalnie. I choć wygląd sokowirówki ma duże znaczenie, nie możemy zapominać o tym, że nowoczesny i elegancki design nie jest jedynym czynnikiem, który ma być przez nas brany pod uwagę. Liczy się również moc, wydajność, a nawet rodzaj materiału, z którego wykonano poszczególne części urządzenia. Czasem o naszej satysfakcji przesądza też wielkość pojemnika na odpady, tak moc jak i wielkość urządzenia są zaś uzależnione nie tylko od naszych możliwości finansowych, ale również od tego, ile osób będzie korzystało z naszego soku.

 

odpowiednie parametry sokowirówki To właśnie moc jest zresztą uważana za jeden z najważniejszych parametrów, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Nie dzieje się tak bez przyczyny, mocny silnik jest często bowiem definiowany jako serce sokowirówki. Im więc większa jest moc, tym większa również wydajność urządzenia, co daje o sobie znać zwłaszcza, gdy interesują nas nie tylko soki owocowe, ale również te, które powstają z dodatkiem warzyw. Kolejnym czynnikiem, o którym nie powinniśmy zapominać jest napęd, a niekiedy nawet napędy, część sokowirówek ma bowiem je aż dwa. Każdy jest przeznaczony zresztą do owoców innego typu.

 

Szybsza prędkość odpowiada twardym, a wolniejsza – miękkim owocom. Innym ważnym kryterium jest wielkość pojemnika i tak samo, jak miało to miejsce w przypadku mocy, im jest on większy, tym więcej może nam dać korzyści. Warto też brać uwagę potrzeby innych domowników, gdy bowiem planujemy przygotowywanie soków dla całej rodziny, duży pojemnik wykorzystywany w tym celu jest podstawą, a nie swego rodzaju złem koniecznym. Również otwór do wkładania owoców nie pozostaje bez znaczenia. Im jest większy, tym lepiej, samo wkładanie owoców trwa bowiem szybciej, a jednocześnie skróceniu ulega czas przygotowania soku.

Zobacz również
Sokowirówka i wyciskarka - zakup

Na rynku dostępne jest wiele rodzajów wyciskarek do soku, ale zdecydowanie najlepsze wśród nich są pionowe wyciskarki wolnoobrotowe marki Hurom i Kuvings, które wyposażono w pojedynczy...

Sokowirówka Wśród urządzeń do przygotowywania soku najbardziej popularne są sokowirówki. Ich obsługa jest bardzo prosta. Wyciskają one sok dzięki temu, że wbudowano w nie wirujące...

Nie jest tajemnicą, że świeżo wyciskane soki są źródłem wszystkich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników. Jednak by pozyskać dostęp do tej upłynnionej skarbnicy...