18 marca 2016 Blender kielichowy
Poradnik - blendery - jak wybrać? na co zwrócić uwagę?

Pewnie wiele osób zastanawia się jak wybrać najlepszy blender i na jakie kwestie trzeba zwracać uwagę, by wybrać najlepszy sprzęt. We współczesnych kuchniach rzeczywiście blender jest bardzo ważnym elementem.

 

zakup blenderaDzięki niemu przygotowywać będzie można owocowe i warzywne koktajle, zupy, lody czy musy. Nie będzie się dało go zastąpić przez mikser czy sokowirówkę. Obecnie na rynku jest wiele ciekawych modeli i na pewno będzie można wybrać coś interesującego dla siebie. Warto się szerzej zainteresować jakie mamy dostępne blendery na rynku. Obecnie dostępne są dwa rodzaje blenderów: ręczny oraz kielichowy. Ten pierwszy model trzeba trzymać w ręku w czasie pracy. Warto sprawdzić również czy urządzenie ma zabezpieczenie przed rozpryskami. Niektóre modele mają również inne dodatki, które pozwolą nam rozdrabniać cebulę, ser czy zioła. 

 

Blender kielichowy to urządzenie, które będzie masywniejsze, ma większa moc. Podczas pracy blender będzie stał na blacie i nie trzeba do trzymać. Przy zakupie dobrze zobaczyć czy będą specjalne przyssawki, które będą gwarantować, że sprzęt nie będzie uciekał na stole w czasie pracy. Warto sprawdzić także czy urządzenie nie pracuje zbyt głośno. Nie każdy decyduje się chować urządzenie do szafki po pracy, dlatego ma on swoje stałe miejsce w kuchni. W związku z tym obecnie producenci starają dążyć do tego, by ich blendery wyglądały coraz lepiej. Dzięki temu, że mamy tak wiele różnych modeli do wyboru będzie łatwiej je dopasować do swojej kuchni. Podstawowe parametry Moc Urządzenia ręczne mają moc od 100 do nawet 900 W. natomiast kielichowe mogą mieć moc nawet 1500 W. Przed zakupem warto się zastanowić nad tym z jakimi produktami będziemy pracować. Im twardsze będą surowce tym większa moc będzie nam potrzebna.

 

Wydaje się, że nie ma większego sensu kupowania blendera o małej mocy, ponieważ w dłuższej perspektywie się nie sprawdzi. Obroty Dobrze będzie, gdy sprzęt posiada możliwość regulowana ilości obrotów. Podstawowe urządzenia mają dwie takie opcje, natomiast te nieco lepsze kilka a nawet kilkanaście. Dzięki temu oczywiście praca będzie łatwiejsza, ponieważ uda się dopasować formę pracy do tego jakie produkty będzie się obrabiać. Niektóre urządzenia dają możliwość pracy pulsacyjnej. Ostrza i kielich Ostrza wykonuje się ze stali. Im lepsza stal tym większa wytrzymałość. Te ostrza, które będą wykonywane z gorszej stali szybko się stępią i wyszczerbią. Dobrze będzie, gdy ostrze wyposażone jest w ząbki, ponieważ wtedy będzie się wolniej niszczyć. warto pamiętać, że stępienie nie podlega gwarancji, dlatego takich słabych jakościowo ostrzy nie warto w ogóle kupować.

 

odpowiednia moc blendera Blender kielichowy. W przypadku kielichów do wyboru mamy te szklane i plastikowe. Trwalsze są szklane, które gwarantują również lepsza stabilność. Najczęściej szklane urządzenie również ma większą moc niż plastikowe. Kielich wykonywany z plastiku będzie dodatkowo szybko się niszczył co oczywiście nie jest korzystne dla użytkowników. Poza tym absorbować może zapachy mieszanek. Jest jednak tańszy i nie będzie trzeba się obawiać potłuczenia. Ostateczny wybór blendera powinien zależeć od tego jaką funkcje urządzenie ma pełnić w kuchni. Jeśli chcemy mieć urządzenie do miksowania jedzenia dla dziecka oczywiście warto wybrać sprzęt ręczny. Jeśli natomiast chcemy mieć lody, musy czy inne poważne desery powinniśmy się zdecydować na blender kielichowy.

Zobacz również
Blender kielichowy

Jeszcze przed zakupem blendera czynnością niezbędną wydaje się określenie, jakim budżetem dysponujemy. Owszem, argument cenowy nie powinien być dla nas najważniejszy, nie da się jednak...

Blendery kielichowe to na dzisiaj już standard w kuchniach. Wykorzystujemy je do przygotowywania coraz większej ilości potraw, bo i potrawy miksowane są coraz popularniejsze: zupy-kremy...

Blender to sprzęt, który może istotnie ułatwić funkcjonowanie w kuchni. Może także być doskonałym prezentem dla miłośników kremowych zup, osób mających małe dzieci, osób w wieku...