1 kwietnia 2016 Sokowirówka i wyciskarka - zakup
Sokowirówka czy wyciskarka?

Pyszny sok można przygotować zarówno z pomocą wyciskarki, jak i sokowirówki. Trzeba jednak pamiętać, że te urządzenia różnią się znacznie, jeśli chodzi o proces wyciskania soku, a także efekt, który się uzyskuje.

 

Zarówno w sokowirówce, jak i wyciskarce można przetwarzać na sok inne owoce oraz warzywa. Sokowirówka nie przygotuje soku z warzyw liściastych. Nie nadaje się także do ziół. Jednocześnie pracuje na ogół dość głośno. Sok jest natychmiast napowietrzany, co sprawia, że pozbawiony jest wielu witamin i minerałów. Soki z wyciskarki są dużo bardziej wartościowe.

  • Z czego będziemy robić sok?
  • Jakie warzywa i owoce są przez nas wybierane najczęściej?
  • Na jakim rodzaju soku nam zależy najbardziej?
  • Chcemy otrzymać napój klarowny czy taki, w którym znajdowały się będą cząstki owoców?
  • Ile soku będziemy przyrządzać?
  • Czy zależy nam na dużych ilościach czy tylko na szklance soku każdego dnia?
  • Jak dużo czasu możemy poświęcić na przygotowywanie soku?
  • Czy chcemy sok wypijać od razu czy też zostawić go na kilka dni?
  • Jak często będziemy używać sokowirówki?

Wpływa to na częstotliwość jej czyszczenia. Jeśli sokowirówka nie jest dobra, wyciskarka sprawdzi się idealnie! Jeśli Twoim marzeniem jest przygotowywanie soku nie tylko z warzyw oraz owoców, ale również traw, ziół, a nawet bulw, koniecznie postaw na wyciskarkę. Urządzenie to nie kosztuje mało, ale jest to zakup na długie lata. A soki przygotowywane samodzielnie w domu to prawdziwa skarbnica witamin i minerałów.

wyciskarki dwuślimakowe działanie Elektryczna wyciskarka dwuślimakowa sprawi, że w diecie będą mogły zagościć zdrowe soki o wyśmienitym smaku. Wyciskarka dwuślimakowa to najnowocześniejsze rozwiązania techniczne. Dwa wałki skutecznie miażdżą wybrane warzywa, owoce bądź zioła. W efekcie sok wyciskany jest z nich do ostatniej kropelki. W środku urządzenia zostaje jedynie suchy miąższ, w którym na próżno szukać choćby odrobiny soku.

 

Technologia ta jest niezwykle efektywna i sprawia, że przygotowany sok charakteryzuje się doskonałymi właściwościami odżywczymi. Elektryczna wyciskarka jednoślimakowa przygotuje sok bez względu na rodzaj warzyw i owoców. Wałek wyposażony w ślimak wykonuje od siedemdziesięciu do stu dwudziestu obrotów na minutę. Dzięki temu sok nie jest podgrzewany. Nie dochodzi również do jego napowietrzania.

Zobacz również
Sokowirówka i wyciskarka - zakup

Na rynku dostępne jest wiele rodzajów wyciskarek do soku, ale zdecydowanie najlepsze wśród nich są pionowe wyciskarki wolnoobrotowe marki Hurom i Kuvings, które wyposażono w pojedynczy...

Sokowirówka Wśród urządzeń do przygotowywania soku najbardziej popularne są sokowirówki. Ich obsługa jest bardzo prosta. Wyciskają one sok dzięki temu, że wbudowano w nie wirujące...

Nie jest tajemnicą, że świeżo wyciskane soki są źródłem wszystkich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników. Jednak by pozyskać dostęp do tej upłynnionej skarbnicy...