4 kwietnia 2016 Sokowirówka i wyciskarka - zakup
Wyciskarka, czy sokowirówka - jakie rozwiązanie wybrać?

Już na wstępie powinniśmy uświadomić sobie, że idealna wyciskarka to byt nierealny, jeśli więc chcemy cieszyć się z dokonanego przez siebie zakupu, powinien być on starannie przemyślany.

 

zalety sokowirówki

Oczywiście, pierwszy z dylematów dotyczy tego, czy wybrać wyciskarkę, czy też skoncentrować się na możliwościach stwarzanych przez sokowirówki. Na szczęście, jego rozwiązanie nie powinno być skomplikowane, pomocne może bowiem okazać się zagłębienie się w lekturze specyfikacji. Wśród pytań, które musimy sobie zadać na pierwszy plan wysuwa się to, które dotyczy tego, z czego chcemy uzyskiwać soki. Większość sokowirówek i wyciskarek daje nam możliwość wyciśnięcia soku nie tylko z najbardziej popularnych owoców, ale również warzyw, jeśli jednak jesteśmy miłośnikami eksperymentowania z niecodziennymi składnikami, może się okazać, że zaspokojenie naszych potrzeb będzie znacznie trudniejsze.

 

Warto mieć też na uwadze, że wyciskarki są znacznie bardziej efektywne niż sokowirówki. Inną kwestią, która może mieć wpływ na zadowolenie z dokonanego przez nas wyboru jest ta, która dotyczy ilości soku, o którego wyciśnięciu myślimy. Jeśli zależy nam, aby ilości te były duże, wybór wyciskarki wydaje się rozwiązaniem najbardziej naturalnym. Dzięki wyciskarce z tej samej ilości owoców i warzyw możemy przecież uzyskać nawet dwa razy więcej soku niż ma to miejsce wówczas, gdy decydujemy się na sięgnięcie po sokowirówkę. Oczywiście, to sokowirówki są rozwiązaniami, które pracują szybciej, wspomniana szybkość ma jednak swoją cenę. Soku uzyskuje się mniej, a on sam jest pozbawiony części składników odżywczych.

 

świeże soki z wyciskarki ślimakowej

Dzieje się tak dlatego, że miąższ z owoców oraz warzyw gromadzi się na sicie lub w zewnętrznym pojemniku, a tym samym sok jest mniej wartościowy. Jeśli zakup urządzenia, które znajduje się w centrum naszego zainteresowania ma być owocny, nie zaszkodzi również, jeśli zastanowimy się nad tym, jak często będziemy chcieli je wykorzystywać. Niestety, bez względu na to, na jaki model się zdecydujemy, nie unikniemy mycia urządzenia po każdym skorzystaniu z jego możliwości. Oczywiście, nie brakuje osób uważających, że nie jest to kryterium, do którego powinniśmy przywiązywać największą wagę, często jednak okazuje się, że mycie urządzenia jest na tyle pracochłonne, że zaczynamy poważnie zastanawiać się nad tym, czy świeży sok jest rzeczywiście tym, na co w danym momencie mamy największą ochotę.

 

Jeśli zatem myślimy o częstym przygotowywaniu soków, bardzo dobrym rozwiązaniem może okazać się wyciskarka ślimakowa. Rozwiązanie to jest chwalone między innymi dlatego, że jest proste w czyszczeniu, czego nie można powiedzieć o sokowirówkach. Nie może być zresztą inaczej, mamy bowiem do czynienia z wyciskarką, która składa się z niewielu części, a tym samym jej mycie nie jest kłopotliwe. Jeszcze inną kwestią jest rodzaj przygotowywanego soku, wyciskarka jest nam bowiem w stanie zaoferować sok gęstszy niż sokowirówka.

Zobacz również
Sokowirówka i wyciskarka - zakup

Na rynku dostępne jest wiele rodzajów wyciskarek do soku, ale zdecydowanie najlepsze wśród nich są pionowe wyciskarki wolnoobrotowe marki Hurom i Kuvings, które wyposażono w pojedynczy...

Sokowirówka Wśród urządzeń do przygotowywania soku najbardziej popularne są sokowirówki. Ich obsługa jest bardzo prosta. Wyciskają one sok dzięki temu, że wbudowano w nie wirujące...

Nie jest tajemnicą, że świeżo wyciskane soki są źródłem wszystkich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników. Jednak by pozyskać dostęp do tej upłynnionej skarbnicy...